Hlavní informace

Konference "Going Green - smart policies, smart technologies"
13. 9. 2010

Heinrich-Böll-Stiftung a Hnutí Duha Vás srdečně zvou na konferenci "Going Green - smart policies, smart technologies", která se koná 21. října 2010 od 9.00 hod. v Národní technické knihovně (Praha-Dejvice).

Tématem jsou ekonomické příležitosti a přínosy udržitelné energetiky, "zelených" eko-technologií v EU a USA i bariéry, které brání jejich rozvoji a způsoby jejich odstranění.

Úroveň a odbornost diskuse, rozdělené do ekonomického, politického a technologického panelu, mimo jiné zaručí Tomáš Sedláček, Miroslav Zámečník, David Foster (ředitel americké Blue-green Alliance, sdružení odborů a enviromentálních organizací), Martin Bursík a další. Konference se koná v rámci projektu "The climate network".

Přihlášky posílejte na Heinrich-Böll-Stiftung: info@boell.cz

Draft programu najdete na našich stránkách v sekci Dokumenty/Ostatní.

Další informace

Další aktuality

 • evropsti-lidri-se-nedohodli-jak-snizovat-emise-greenpeace-pozaduje-svolani-krizoveho-summitu
  21. 6. 2019
  Evropští lídři se nedohodli, jak snižovat emise. Greenpeace požaduje svolání krizového summitu Premiér Andrej Babiš spolu s lídry Estonska, Polska a Maďarskem potopil na včerejším jednání Evropské rady ambice EU být do do roku 2050 uhlíkově neutrální, a vyhnout se tak nejdrastičtějším dopadům změn klimatu. Byla to poslední šance, kdy mohla EU před summitem OSN o klimatu, který se uskuteční v září v New Yorku, dohodnout omezení emisí v souladu s Pařížskou dohodou.
 • dejme-v-eurovolbach-hlas-detem-a-prirode

  Dejme v Eurovolbách hlas dětem a přírodě

  Kandidáti a kandidátky, které si nyní zvolíme do Evropského parlamentu, budou dělat rozhodnutí, která mohou ovlivnit i budoucnost tak vzdálenou, že se jí možná sami nedožijí. Dožijí se jí ovšem dnešní děti. Při současném stavu životního prostředí je víc než pravděpodobné, že to nebude budoucnost příliš pěkná. Jenomže děti bohužel volit nemůžou. Jak to změnit popisuje koordinátorka Klimatické koalice Michaela Pixová v článku na svém blogu, který zde sdílíme: 

 • zvlastni-zprava-ipcc-ke-globalnimu-otepleni-o-1-5-c
  8. 10. 2018

  Zvláštní zpráva IPCC ke...

  Nová vědecká zpráva nastiňuje scénáře udržení globálního oteplení na 1,5 °C