Hlavní informace

Japonsko a ČR budou spolupracovat v ekologických technologiích
1. 5. 2009

Pokračování spolupráce mezi Českou republikou a Japonskem v oblasti moderních technologií v energetice a ochraně životního prostředí bude tématem česko-japonského symposia, které se uskuteční v pondělí 4. května 2009 od 13:00 v hotelu Hilton Praha.

 

Dohodou o prodeji 40 milionů emisních kreditů z České republiky do Japonska, kterou 30. března podepsali ministr životního prostředí Martin Bursík a výkonný ředitel japonské organizace pro rozvoj nových energetických a průmyslových technologií (NEDO) Yasuhiro Shimizu, vzájemná spolupráce nekončí, ale naopak začala. Japonská vláda chce nyní nabídnout České republice přístup k nejvyspělejším technologiím z oblasti úspor energií, nízkoenergetického stavebnictví, obnovitelných zdrojů energie a ochrany životního prostředí.

Japonsko - česko environmentální symposium je organizováno ve spolupráci vlád obou zemí a zúčastní se ho kromě představitelů japonského průmyslu český vicepremiér a ministr životního prostředí Martin Bursík. Promluví také náměstci ministra životního prostředí Aleš Kuták a Rut Bízková. Na symposiu bude představeno to nejlepší, co v oborech energetických úspor a environmentálních technologií Japonsko nabízí.

Vstup na symposium je pro registrované zdarma, počet míst je však omezen, doporučujeme registraci neodkládat. Registrace pro novináře i ostatní účastníky.

Program symposia

Další informace

Další aktuality