Hlavní informace

Japonsko a ČR budou spolupracovat v ekologických technologiích
1. 5. 2009

Pokračování spolupráce mezi Českou republikou a Japonskem v oblasti moderních technologií v energetice a ochraně životního prostředí bude tématem česko-japonského symposia, které se uskuteční v pondělí 4. května 2009 od 13:00 v hotelu Hilton Praha.

 

Dohodou o prodeji 40 milionů emisních kreditů z České republiky do Japonska, kterou 30. března podepsali ministr životního prostředí Martin Bursík a výkonný ředitel japonské organizace pro rozvoj nových energetických a průmyslových technologií (NEDO) Yasuhiro Shimizu, vzájemná spolupráce nekončí, ale naopak začala. Japonská vláda chce nyní nabídnout České republice přístup k nejvyspělejším technologiím z oblasti úspor energií, nízkoenergetického stavebnictví, obnovitelných zdrojů energie a ochrany životního prostředí.

Japonsko - česko environmentální symposium je organizováno ve spolupráci vlád obou zemí a zúčastní se ho kromě představitelů japonského průmyslu český vicepremiér a ministr životního prostředí Martin Bursík. Promluví také náměstci ministra životního prostředí Aleš Kuták a Rut Bízková. Na symposiu bude představeno to nejlepší, co v oborech energetických úspor a environmentálních technologií Japonsko nabízí.

Vstup na symposium je pro registrované zdarma, počet míst je však omezen, doporučujeme registraci neodkládat. Registrace pro novináře i ostatní účastníky.

Program symposia

Další informace

Další aktuality

 • evropsti-lidri-se-nedohodli-jak-snizovat-emise-greenpeace-pozaduje-svolani-krizoveho-summitu
  21. 6. 2019
  Evropští lídři se nedohodli, jak snižovat emise. Greenpeace požaduje svolání krizového summitu Premiér Andrej Babiš spolu s lídry Estonska, Polska a Maďarskem potopil na včerejším jednání Evropské rady ambice EU být do do roku 2050 uhlíkově neutrální, a vyhnout se tak nejdrastičtějším dopadům změn klimatu. Byla to poslední šance, kdy mohla EU před summitem OSN o klimatu, který se uskuteční v září v New Yorku, dohodnout omezení emisí v souladu s Pařížskou dohodou.
 • dejme-v-eurovolbach-hlas-detem-a-prirode

  Dejme v Eurovolbách hlas dětem a přírodě

  Kandidáti a kandidátky, které si nyní zvolíme do Evropského parlamentu, budou dělat rozhodnutí, která mohou ovlivnit i budoucnost tak vzdálenou, že se jí možná sami nedožijí. Dožijí se jí ovšem dnešní děti. Při současném stavu životního prostředí je víc než pravděpodobné, že to nebude budoucnost příliš pěkná. Jenomže děti bohužel volit nemůžou. Jak to změnit popisuje koordinátorka Klimatické koalice Michaela Pixová v článku na svém blogu, který zde sdílíme: 

 • zvlastni-zprava-ipcc-ke-globalnimu-otepleni-o-1-5-c
  8. 10. 2018

  Zvláštní zpráva IPCC ke...

  Nová vědecká zpráva nastiňuje scénáře udržení globálního oteplení na 1,5 °C