Hlavní informace

Staňte se advokáty klimatu!
9. 4. 2009

Změna klimatu je skutečným problémem a příležitostí zároveň. Jsou nutné konkrétní kroky, abychom urychlili cestu k budoucnosti s nízkými emisemi skleníkových plynů. Již podruhé v České republice hledá British Council a jeho partneři mladé lidi, kteří se na ní chtějí  podílet. JSTE NADŠENÍ, ZVĚDAVÍ A MÁTE CHUŤ PRACOVAT V INTERDISCIPLINÁRNÍM A MEZINÁRODNÍM TÝMU NA KONKRÉTNÍCH NÁPADECH V OBLASTI SNIŽOVÁNÍ EMISÍ CO2?

V rámci projektu Challenge Europe hledá British Council v každé ze 12 zemí, kde projekt běží, 15-20 osobností ve věku 18–35 let. Ty společně po dobu jednoho roku pracují jakožto „advokáti klimatu“, aby odhalili nové cesty vedoucí ke snížení emisí CO2 nebo využili netradičním způsobem metody, které již byly objeveny. V každé národní skupině jsou široce zastoupeny schopnosti, postoje a myšlenky různých profesí.

Více informací o projektu a on-line přihláška zde

Uzávěrka přihlášek je 26. dubna 2009. První setkání advokátů klimatu se uskuteční 8.-9. května v Praze.

Informace o výstupech prvního ročníku projektu.

Koordinátorka projektu Challenge Europe v ČR:

Jana Hecová; E: jana.hecova(zavinac)britishcouncil.cz; T +420 221 991 132

Zdroj: www.britishcouncil.cz

Další informace

Další aktuality

 • evropsti-lidri-se-nedohodli-jak-snizovat-emise-greenpeace-pozaduje-svolani-krizoveho-summitu
  21. 6. 2019
  Evropští lídři se nedohodli, jak snižovat emise. Greenpeace požaduje svolání krizového summitu Premiér Andrej Babiš spolu s lídry Estonska, Polska a Maďarskem potopil na včerejším jednání Evropské rady ambice EU být do do roku 2050 uhlíkově neutrální, a vyhnout se tak nejdrastičtějším dopadům změn klimatu. Byla to poslední šance, kdy mohla EU před summitem OSN o klimatu, který se uskuteční v září v New Yorku, dohodnout omezení emisí v souladu s Pařížskou dohodou.
 • dejme-v-eurovolbach-hlas-detem-a-prirode

  Dejme v Eurovolbách hlas dětem a přírodě

  Kandidáti a kandidátky, které si nyní zvolíme do Evropského parlamentu, budou dělat rozhodnutí, která mohou ovlivnit i budoucnost tak vzdálenou, že se jí možná sami nedožijí. Dožijí se jí ovšem dnešní děti. Při současném stavu životního prostředí je víc než pravděpodobné, že to nebude budoucnost příliš pěkná. Jenomže děti bohužel volit nemůžou. Jak to změnit popisuje koordinátorka Klimatické koalice Michaela Pixová v článku na svém blogu, který zde sdílíme: 

 • zvlastni-zprava-ipcc-ke-globalnimu-otepleni-o-1-5-c
  8. 10. 2018

  Zvláštní zpráva IPCC ke...

  Nová vědecká zpráva nastiňuje scénáře udržení globálního oteplení na 1,5 °C