Hlavní informace

Klima do škol

klima-do-skol
Klimatické změny ohrožují celý svět. Dnešní mladá generace tyto vážné ekologické, hospodářské a společenské důsledky pocítí mnohem více. Je proto důležité, aby se mladí lidé dozvěděli o příčinách klimatických změn a o možnostech, jak je zmírnit.

I malé změny v každodenním chování sníží celkovou sumu emisí skleníkových plynů. Patří sem  především naše každodenní nakládání s energií – zda jí budeme nadále plýtvat nebo ne. Jde také o  třídění a recyklaci odpadů či o dopravu. Například o projektu "Sběr rostlinného oleje od žáků základních škol" se můžete více dočíst zde. Více o tom, jak konkrétně omezit emise CO2 drobnými změnami každodenního života, najdete zde.

S pozitivním ovlivněním změny klimatu Země musí začít každý u sebe. Toto téma by se mělo stát součástí ekologické výchovy na základních i středních školách. Pro učitele jsme k tomuto účelu připravili stránky s materiály, které mohou při své výuce využít. V sekci odkazy pak studenti i učitelé najdou přehled českých i zahraničních stránek týkající se problematiky změny klimatu. V sekci literatura pak naleznete seznam knih, kterými můžete obohatit školní knihovny či je využít pro Vaše studium nebo ve výuce. Školám pak nabízí Ekologický institut Veronica k zapůjčení zdarma výstavu PRIMA KLIMA.

Další informace

Další aktuality

Přednášky pro školy

 • Zelená energie pro Českou republiku

  Délka trvání: 45 až 60 minut

  Přednáška vysvětlí technologie, potenciál, důvody, proč využívat obnovitelné zdroje energie i legislativní zakotvení.
  Kontakt: Edvard Sequens, edvard.sequens(zavinac)calla.cz, tel: 384 971 930.

  Číst dál...

 • Větrná energetika a její možnosti v České republice

  Délka trvání: 45 až 60 minut

  Přednáška, která představí stav a možnosti větrné energetiky se zaměřením na Českou republiku.
  Kontakt: Edvard Sequens, edvard.sequens(zavinac)calla.cz, tel: 384 971 930.

  Číst dál...

 • Slunce – energie budoucnosti

  Délka trvání: 60 až 90 minut

  Přednáška o využití obnovitelných zdrojů energie. Začíná od globální klimatické změny, přes energii z biomasy, vodní a větrnou, podrobně představí možnosti využití sluneční energie (prvky slunečních systémů na ohřev, jejich dimenzování, možnosti umístění, energetické zisky ...). Rady, jak solární systém získat včetně možnosti ekonomické podpory.

  Číst dál...