Hlavní informace

Místní ekonomika a klimatické změny
13. 1. 2017

mistni-ekonomika-a-klimaticke-zmeny

 

Stáhněte si sborník ze semináře Open Space, který proběhl 3.–7. února 2016 v Centru Veronica Hostětín. Místní ekonomika v kontextu klimatických změn.

V pořadí již desátý seminář Open Space proběhl v Centru Veronica ve vesničce Hostětín v Bílých Karpatech ve dnech 3. – 7. února 2016.

Tématem setkání byla místní ekonomika v kontextu klimatických změn. Jak se připravit na extrémní jevy počasí na komunitní úrovni? Jaké jsou možnosti v oblasti staveb, energie, hospodaření s vodou, peněz a místních měn, pěstování a zpracování potravin? Co mohou dělat obce, rodiny, nevládní a církevní organizace, místní akční skupiny a místní spolky k podpoře místní soběstačnosti a zajištění základních potřeb ve chvílích krize? Co je resilience a co jí napomáhá v sociální oblasti? Jaká jsou již fungující řešení na místní úrovni u nás a v zahraničí?

To byly jen některé z otázek, které daly tomuto semináři vzniknout. Konečný program, utvářený jako obvykle metodou Otevřený prostor (open space), tato očekávání naplnil i předčil.

Sborník se semináře ke stažení (pdf)

Další informace

Další aktuality

 • evropsti-lidri-se-nedohodli-jak-snizovat-emise-greenpeace-pozaduje-svolani-krizoveho-summitu
  21. 6. 2019
  Evropští lídři se nedohodli, jak snižovat emise. Greenpeace požaduje svolání krizového summitu Premiér Andrej Babiš spolu s lídry Estonska, Polska a Maďarskem potopil na včerejším jednání Evropské rady ambice EU být do do roku 2050 uhlíkově neutrální, a vyhnout se tak nejdrastičtějším dopadům změn klimatu. Byla to poslední šance, kdy mohla EU před summitem OSN o klimatu, který se uskuteční v září v New Yorku, dohodnout omezení emisí v souladu s Pařížskou dohodou.
 • dejme-v-eurovolbach-hlas-detem-a-prirode

  Dejme v Eurovolbách hlas dětem a přírodě

  Kandidáti a kandidátky, které si nyní zvolíme do Evropského parlamentu, budou dělat rozhodnutí, která mohou ovlivnit i budoucnost tak vzdálenou, že se jí možná sami nedožijí. Dožijí se jí ovšem dnešní děti. Při současném stavu životního prostředí je víc než pravděpodobné, že to nebude budoucnost příliš pěkná. Jenomže děti bohužel volit nemůžou. Jak to změnit popisuje koordinátorka Klimatické koalice Michaela Pixová v článku na svém blogu, který zde sdílíme: 

 • zvlastni-zprava-ipcc-ke-globalnimu-otepleni-o-1-5-c
  8. 10. 2018

  Zvláštní zpráva IPCC ke...

  Nová vědecká zpráva nastiňuje scénáře udržení globálního oteplení na 1,5 °C