Hlavní informace

Materiály z akcí

mistni-ekonomika-a-klimaticke-zmeny
13. 1. 2017

Místní ekonomika a klimatické změny

 

Stáhněte si sborník ze semináře Open Space, který proběhl 3.–7. února 2016 v Centru Veronica Hostětín. Místní ekonomika v kontextu klimatických změn.

Číst dál...

Seminář Praha pod pokličkou

Seminář pro všechny, kteří chtějí vědět, jak chránit klima a ovzduší ve městech. Podívejte se na prezentace z 16.10.2014.

Číst dál...

21. 6. 2013

Konference: Na cestě k energetické soběstačnosti obcí a regionů

Starostové a zástupci regionů z Čech, Rakouska a Německa prezentovali své úspěchy a zkušenosti na cestě k energetické soběstačnosti. Podívejte se na jejich prezentace.

Konference se konala 19.6.2013 v Rakouském kulturním fóru v Praze.

Číst dál...

13. 2. 2013

Exkurze za dobrými příklady komunální energetiky

Klimatická koalice ve spolupráci s Callou a Veronicou pořádala v roce 2012 tři exkurze. Podívejte se na navštívené cíle.

 

1. Pirna (Sasko, DE)

Pirna má komplexní energeticko-klimatickou koncepci města i certifikaci European Energy Award.

Ve městě se nachází bazén, v jehož suterénu se pomocí zemního plynu kogeneračně vyrábí elektřina a teplo. Teplem se vyhřívá jak bazén, tak vedle stojící pasivní školka. Zároveň má jak bazén, tak školka solární články na střeše. Ve výstavbě je střední škola v pasivním standardu.

http://www.pirna.de/Energiestadt.4720/

2. Brno – Nový Lískovec

V brněnské městské části je renovována řada panelových domů, základní škola a mateřská škola vysoko nad běžným českým standardem tepelných parametrů budov.

http://www.novy-liskovec.cz

3. Hostětín

Hostětína je obec s řadou environmentálních projektů a prakticky 100% zásobováním teplem a ohřevem vody obnovitelnými zdroji: obecní výtopna na biomasu, moštárna s ekologickou produkcí, kořenová čistírna odpadních vod, solární systémy fototermické i fotovoltaické, šetrné pouliční osvětlení, seminární centrum postavené jako pasivní dům.

http://hostetin.veronica.cz/

4. Kněžice (u Nymburka)

Jedná se o jedinou plně energeticky soběstačnou obec v ČR (z hlediska vytápění i výroby elektřiny). Veškerá energie je zde produkována z obnovitelných zdrojů.

http://www.obec-knezice.cz/

Číst dál...

Další informace

Další aktuality

 • rok-2018-v-klimaticke-politice-od-parneho-leta-po-uhli-v-katovicich
  19. 4. 2019

  Rok 2018 v klimatické politice: od parného léta po uhlí v Katovicích

  Bez nadsázky lze říci, že rok 2018 byl rokem, kdy o klimatické změně slyšel či četl úplně každý. Podle amerického deníku New York Times byla klimatická změna tím nejdůležitějším, o čem v minulém roce jeho novináři psali. Tento fakt však není důvodem k radosti.
 • zvlastni-zprava-ipcc-ke-globalnimu-otepleni-o-1-5-c
  8. 10. 2018

  Zvláštní zpráva IPCC ke...

  Nová vědecká zpráva nastiňuje scénáře udržení globálního oteplení na 1,5 °C

 • 9. 3. 2010

  Workshop - Ochrana klimatu a účast veřejnosti 29. - 31....

  Přijeďte na pracovní workshop, který by měl zmapovat možnost zapojení veřejnosti do prosazování řešení klimatických změn. Akce bude probíhat v rámci menších skupin s mezinárodní účastí formou moderovaných diskuzí a týmové práce.