Hlavní informace
Share this post
FaceBook  Twitter  

Mission2020: Dřív než bude pozdě
10. 4. 2017

mission2020-driv-nez-bude-pozde

Pařížská dohoda nám vyznačila cestu, jak přistupovat ke klimatické změně. 194 zemí se k ní připojilo a předvedlo tak odhodlání udržet globální průměrnou teplotu pod 2 °C ve srovnání s dobou před průmyslovou revolucí. Jediným způsobem, jak toho dosáhnout, je zajistit pokles globálních emisí CO2 – a to již před rokem 2020. Tak máme ještě šanci dodržet stanovené cíle udržitelného rozvoje (SDGs) do roku 2030 a dosáhnout nulových emisí do roku 2050.

Z tohoto důvodu byla spuštěna kampaň Mission2020, za kterou stojí Christiana Figueres, bývalá výkonná tajemnice UNFCCC a další světové osobnosti aktivit na ochranu klimatu.
http://www.mission2020.global/

Další informace

Další aktuality

 • jak-je-to-s-podporou-uhli-a-oze-v-zemich-g20
  25. 7. 2017

  Jak je to s podporou uhlí a OZE v zemích G20

  Podle nové studie jde na fosilní projekty čtyřikrát více veřejných peněz než na OZE.

 • ochrana-klimatu-neni-extremismus
  14. 6. 2017

  Ochrana klimatu není extremismus

  Politologové, akademici, osobnosti veřejného života i takřka všechny české ekologické organizace podpořily výzvu „Ochrana klimatu není extremismus,“ adresovanou ministru vnitra Chovancovi a premiéru Sobotkovi. Reagují tím na situační zprávu Ministerstva vnitra o extremismu za první čtvrtletí roku 2017, která rovněž zmiňuje přípravy prvního českého Klimakempu. Ten se uskuteční 21.–25. 6. v severních Čechách.

 • europoslanci-podporili-navrh-na-snizovani-emisi-z-malych-zdroju
  30. 5. 2017

  Europoslanci podpořili návrh na snižování...

  Europoslanci podpořili návrh na snižování emisí z malých zdrojů. Návrh pomůže vyčistit smog i v České republice. Společný tiskový komentář organizací Centrum pro dopravu a energetiku, Hnutí DUHA a Glopolis.