Hlavní informace
Share this post
FaceBook  Twitter  

Rok 2016 byl opět daleko nejteplejším
18. 1. 2017

rok-2016-byl-opet-daleko-nejteplejsim

Skutečnost, že rok 2016 byl opět stanoven nejteplejším rokem od počátku systematického měření teplot zemského povrchu, podložila data amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA), Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) a britská Met Office. Průměrná roční globální teplota Země tak byla rekordní již potřetí za sebou. Krátkodobá data ukazují, že v posledních letech rychlost vrůstání teplot se ještě zvyšuje. V loňském a na počátku letošního roku ovšem průměr zvyšoval také jev El Niño.

Více v tiskové zprávě NASA:

http://climate.nasa.gov/news/2537/nasa-noaa-data-show-2016-warmest-year-on-record-globally/

Další informace

Další aktuality

 • ceska-republika-ratifikovala-parizskou-dohodu
  9. 10. 2017
  Česká republika ratifikovala Pařížskou dohodu V září 2017 sněmovna schválila a prezident podepsal mezinárodní klimatickou dohodu.
 • jak-je-to-s-podporou-uhli-a-oze-v-zemich-g20
  25. 7. 2017

  Jak je to s podporou uhlí a OZE v zemích G20

  Podle nové studie jde na fosilní projekty čtyřikrát více veřejných peněz než na OZE.

 • ochrana-klimatu-neni-extremismus
  14. 6. 2017

  Ochrana klimatu není extremismus

  Politologové, akademici, osobnosti veřejného života i takřka všechny české ekologické organizace podpořily výzvu „Ochrana klimatu není extremismus,“ adresovanou ministru vnitra Chovancovi a premiéru Sobotkovi. Reagují tím na situační zprávu Ministerstva vnitra o extremismu za první čtvrtletí roku 2017, která rovněž zmiňuje přípravy prvního českého Klimakempu. Ten se uskuteční 21.–25. 6. v severních Čechách.