Hlavní informace
Share this post
FaceBook  Twitter  

Rok 2016 byl opět daleko nejteplejším
18. 1. 2017

rok-2016-byl-opet-daleko-nejteplejsim

Skutečnost, že rok 2016 byl opět stanoven nejteplejším rokem od počátku systematického měření teplot zemského povrchu, podložila data amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA), Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) a britská Met Office. Průměrná roční globální teplota Země tak byla rekordní již potřetí za sebou. Krátkodobá data ukazují, že v posledních letech rychlost vrůstání teplot se ještě zvyšuje. V loňském a na počátku letošního roku ovšem průměr zvyšoval také jev El Niño.

Více v tiskové zprávě NASA:

http://climate.nasa.gov/news/2537/nasa-noaa-data-show-2016-warmest-year-on-record-globally/

Další informace

Další aktuality

 • ochrana-klimatu-neni-extremismus
  14. 6. 2017

  Ochrana klimatu není extremismus

  Politologové, akademici, osobnosti veřejného života i takřka všechny české ekologické organizace podpořily výzvu „Ochrana klimatu není extremismus,“ adresovanou ministru vnitra Chovancovi a premiéru Sobotkovi. Reagují tím na situační zprávu Ministerstva vnitra o extremismu za první čtvrtletí roku 2017, která rovněž zmiňuje přípravy prvního českého Klimakempu. Ten se uskuteční 21.–25. 6. v severních Čechách.

 • europoslanci-podporili-navrh-na-snizovani-emisi-z-malych-zdroju
  30. 5. 2017

  Europoslanci podpořili návrh na snižování...

  Europoslanci podpořili návrh na snižování emisí z malých zdrojů. Návrh pomůže vyčistit smog i v České republice. Společný tiskový komentář organizací Centrum pro dopravu a energetiku, Hnutí DUHA a Glopolis.

 • osm-odstavcu-o-klimaticke-zmene
  3. 5. 2017

  Osm odstavců o klimatické změně

  Stav vědeckého poznání o klimatické změně a role Česka – osm odstavců pro každého. Krátké shrnutí všech doposud známých faktů o klimatické změně a nástrojích jejího řešení.